Powięziowe modelowanie twarzy

Powięziowe modelowanie twarzy

Powięziowe modelowanie twarzy to połączenie fizjoterapeutycznych technik powięziowych pracy na twarzy i ciele oraz liftingujących technik inspirowanych masażem kobido i masażu transbukalnego – czyli masażu wewnątrz jamy ustnej. Wszystko zakończone tapingiem estetycznym twarzy wspomagającym i utrwalającym efekty osiągnięte podczas wizyty w gabinecie.

Powięź jest błoną składającą się z tkanki łącznej. Tworzy ona sieć, która otula i napina mięśnie w całym ciele. Napięcia w powięzi mogą powodować przykurcze, oddziałując na mięśnie. Prowadzi to do pojawiania się zmarszczek – mikroprzykurczy powięzi. Powięziowe modelowanie twarzy pozwala skutecznie rozluźnić powięź dzięki połączeniu elementów uwalniania mięśniowo-powięziowego. Powięziowe modelowanie twarzy pozwala wygładzić zmarszczki, relaksuje, a także usuwa nagromadzone napięcia mięśniowe. Celem zabiegu jest wygładzenie skóry oraz spłycenie zmarszczek naturalnie – bez inwazyjnych zabiegów i preparatów.

Powięziowe modelowanie twarzy to nie tylko relaks. Zapewnia usunięcie napięć z mięśni twarzowych i szczękowych. W efekcie poprawie ulega sprężystość skóry, a poprzez intensywność, niweluje przykurcze i stymuluje komórki skórne do samoregeneracji.

Powięziowe modelowanie twarzy

Efekty zabiegu

Powięziowe modelowanie twarzy działa jak lifting. Poprawia napięcie skóry i redukuje widoczność zmarszczek mimicznych. Pozwala także usprawnić krążenie krwi i limfy, co z kolei wpływa na lepsze dotlenienie komórek i dostarczenie do nich większej ilości substancji odżywczych. Powięziowe modelowanie twarzy to także sposób na szybsze pozbycie się martwego naskórka i nadanie skórze promiennego, świeżego wyglądu.

Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a wykonywany systematycznie przynosi skórze długotrwałe korzyści.
Zabieg skierowany jest bezpośrednio na tkanki miękkie, mięśnie i ścięgna. Pierwszą reakcją jest więc poprawienie ukrwienia, odżywienia oraz elastyczności tych tkanek. Równocześnie normalizuje się napięcie mięśniowe na skutek stymulacji gęstej sieci zakończeń nerwowych twarzy.

Już po pierwszym zabiegu pacjent odczuje usunięcie/ zmniejszenie napięć w obrębie twarzy, szyi. Regularne stosowanie zabiegów skutkuje poprawą owalu twarzy, napięciem skóry, zmniejszeniem zmarszczek, zmniejszeniem obrzęków (ogólnie lepszy, młodszy, świeży wygląd).

Ponadto, działanie powięziowego modelowania twarzy obejmuje:

  Eliminację, redukcję bólu w obszarze głowy oraz twarzy,

  Redukcję trzasków stawowych,

  Poprawienie zakresu ruchomości stawu skroniowo-żuchwowego,

  Lepsze ukrwienie tkanek i przepływu limfy,

  Unormowanie napięcia mięśniowego w obszarze twarzy,

  Skrócenie czasu leczenia po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.

Na powięziowe modelowanie twarzy powinny zdecydować się także osoby, u których dochodzi do blokowania żuchwy, ograniczenia zakresu jej ruchomości, asymetrii toru ruchu żuchwy czy bólu stawu skroniowo-żuchwowego. Ponadto, zabieg pozwala:

  Wspomóc leczenie ortodontyczne i przygotować się do założenia aparatu,

  Uzyskać lepsze efekty leczenia protetycznego,

  Pomóc w leczeniu chirurgicznym – stanie po usunięciu zęba lub wszczepieniu implantu,

  Zmniejszyć dolegliwości związane ze stanem po urazie szczęki lub żuchwy,

  Zniwelować dysfunkcję stawów skroniowo-żuchwowych,

  Zmniejszyć widoczność blizn pooperacyjnych po zabiegach w obszarze głowy.

Powięziowe modelowanie twarzy jest bardzo bezpieczną techniką, która nie wiąże się z występowaniem skutków ubocznych. Współpraca między fizjoterapeutą a Pacjentem opiera się na nieustannym kontakcie. Pozwala to modyfikować leczenie w zależności od odczuć Pacjenta. Pojedynczy zabieg trwa około 1 godziny.

Przeciwwskazania do zabiegu to otwarte rany, zaawansowany trądzik i choroby skóry, świeżo wykonane zabiegi medycyny estetycznej, laseroterapii (do konsultacji indywidualnej czy można już zacząć), poza tym gorączka i infekcje, zaawansowana ciąża.