STOMATOLOGIA

Wybielanie zębów

Z wiekiem kolor zębów staje się coraz ciemniejszy, co wspomagane jest przez spożywane pikantne potrawy, kawę, herbatę czy palenie tytoniu. Zmiany tego typu można wybielać.

Wybielanie zębów lampą

W naszym gabinecie stosujemy rewolucyjną metodę wybielania gabinetowego BlancOne. System BlancOne umożliwia wybielanie zębów bez nadwrażliwości i bez konieczności stosowania białej diety. Metoda BlancOne umożliwia wykonanie wybielania zębów na jednej wizycie z higienizacją. Terapia BlancOne, dzięki zastosowaniu przyspieszonego mechanizmu działania oraz niskich stężeń, jest delikatniejsza i nie powoduje odwodnienia szkliwa w porównaniu z innymi systemami do wybielania zębów.

W DentiFem stosujemy dwa zabiegi wybielania zębów lampą: BlancOne Click oraz BlancOne Touch.

BlancOne Click umożliwia rozjaśnienie zębów już w zaledwie 10 minut. Zabieg ten polecany jest osobom, które nie miały jeszcze wybielanych zębów, gdyż umożliwia weryfikację na ile zęby są podatne na wybielanie. Zabieg ten może być wykonywany na jednej wizycie z higienizacją. W DentiFem wybielanie zębów BlancOne Click często stosowane jest po zakończeniu leczenia ortodontycznego. Jeżeli efekt po jednym zabiegu BlancOne Click jest niewystarczający, możliwe jest przeprowadzenie kolejnego wybielania tą metodą w odstępie dwóch tygodni. W celu uzyskania i podtrzymania lepszego efektu zalecane jest powtarzanie zabiegu wybielania zębów BlancOne Click co 2 – 3 miesiące.

BlancOne Touch to zabieg wybielania zębów dla bardziej wymagających. Sesja wybielania zębów trwa w tym wypadku około 45 minut, a samo naświetlanie to trzy sesje po 8 minut każda. Efekty wybielania BlancOne Touch są mocniejsze niż w przypadku wybielania zębów BlancOne Click, ale tak samo delikatne dla zębów. Zabieg BlancOne Touch można wykonywać nawet dwa razy w roku, a efekt wybielania zębów tą metodą utrzymuje się do 9 miesięcy. W celu podtrzymania efektu możliwe jest stosowanie zabiegu wybielania BlancOne Click co kilka miesięcy.

Wybielanie domowe

Przed rozpoczęciem wybielania, konieczne jest profesjonalne wyczyszczenie powierzchni zębów. Następnie lekarz pobiera wyciski w gabinecie. Na następnej wizycie pacjent otrzymuje nakładkę, którą następnie w domu samodzielnie napełnia materiałem do wybielania. W trakcie wizyt kontrolnych lekarz monitoruje postęp wybielania. Wybielanie domowe może powodować powikłania takie jak przemijająca nadwrażliwość szyjek zębów czy podrażnienie dziąseł. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań należy bardzo ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Zabieg wybielania należy powtórzyć po około 1-2 latach, stąd konieczność zabezpieczenia i przechowywania nakładki przez pacjenta.
Środek wybielający oddziałuje tylko na powierzchnię zębów, stąd może zaistnieć konieczność wymiany dużych wypełnień lub koron, które nie ulegną wybieleniu.

wróć