STOMATOLOGIA

Wybielanie zębów

Z wiekiem kolor zębów staje się coraz ciemniejszy, co wspomagane jest przez spożywane pikantne potrawy, kawę, herbatę czy palenie tytoniu. Zmiany tego typu można wybielać.

Wybielanie domowe

Przed rozpoczęciem wybielania, konieczne jest profesjonalne wyczyszczenie powierzchni zębów. Następnie lekarz pobiera wyciski w gabinecie. Na następnej wizycie pacjent otrzymuje nakładkę, którą następnie w domu samodzielnie napełnia materiałem do wybielania. W trakcie wizyt kontrolnych lekarz monitoruje postęp wybielania. Wybielanie domowe może powodować powikłania takie jak przemijająca nadwrażliwość szyjek zębów czy podrażnienie dziąseł. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań należy bardzo ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Zabieg wybielania należy powtórzyć po około 1-2 latach, stąd konieczność zabezpieczenia i przechowywania nakładki przez pacjenta.
Środek wybielający oddziałuje tylko na powierzchnię zębów, stąd może zaistnieć konieczność wymiany dużych wypełnień lub koron, które nie ulegną wybieleniu.

wróć